| ΣηJΦY a întrebat:

Ce jocuri pot juca pe acest PC:

Placa video:Nvidia geforce gt 630 2GB 128 bit

Memorie:4GB ram(Kingston) 1600 mhz

Procesor:Intel Core i3-4150 3.5 ghz

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Decat sa-ti scriu aici un pomelnic cu ce jocuri ar merge pe sistemul tau, mai bine intra pe site-ul : http://games.gamepressure.com/ ai toate jocurile din lume acolo.
Iar dupa site-ul : http://www.systemrequirementslab.com/cyri poti testa daca pc-ul tau poate sau nu rula acel joc!
Bft! :)

| SilviaDulcik a răspuns:

Tot ce a aparut pana acum.
Jocurile aparute recent o sa mearga binisor cu rezolutia HD si setari grafice low-medium.

| Jipa95 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Daca iti merge tie Watch Dogs pe placa aia video, si pe reolutie HD cu preset la medium, eu ma fac preot! Ce zici de 800x600 si preset low?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Jipa95):

Stai, te rog frumos, nu ma ataca. Arata-mi unde am scris ca funtioneaza cu mai mult de 30 fps Watch dogs cu setarile specificate de tine? Watch dogs, cu siguranta ar merge indeajuns de bine pe HD si setari grafice Low (cum am specificat cand am scris "setari grafice low-medium", pentru mine low-medium nu inseamna numai cateva low si cateva medium, poate sa insemne ori low ori medium) daca are ultimul update care din spusele celor de la Ubi ar ajuta.

| ΣηJΦY explică (pentru Jipa95):

Mi-a mers watch dogs pe rezolutia 1024x720 si pe medium cu 20-25 fps iar pe low cu 25-30.

| Jipa95 a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Un joc se poate juca de la 30 fps in sus! laughing

| ΣηJΦY explică (pentru Jipa95):

Daca dadeam pe 800x600 si pe low lua 30-35-40 straight face

| anonimguy3 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

La ce bine optimizat e watch dogs pentru pc ma mir ca ai spus ca pe rasnita aia de gt 630 poate juca macar pe mediu. Ma mir daca il poate juca pe low cu 1158x764

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonimguy3):

Voi cititi inainte sa imi raspundeti?

| ΣηJΦY explică (pentru anonimguy3):

Am jucat pe low pe 1024x720 si prindeam 30-35 fps straight face