| SICAFLORIN a întrebat:

Ce procesor este mai bun :
Intel Core i3 sau AMD Phenom ii x4 Black Edition 3.40 Ghz? Astept raspuns!

2 răspunsuri:
| BloxxDaButcher a răspuns:

De obicei cele de la Intel sunt fantastice, dar cand vine vorba de gaming, AMD Phenom ii x4 Black Edition este extrem de bun. Pentru asta ai nevoie de o placa de baza cu socket-ul potrivit, peste 500-700 Ron, si o sursa pe masura. Acest procesor de la AMD are capacitatea de overclock mai mare decat cel de la Intel. Plus ca economisesti si niste bani, prcesoarele de la AMD fiind mai ieftine.

| elfwarrior a răspuns:

AMD pentru ca e quatro core.