| Seby80 a întrebat:

Este diferenta mare(vizibila) dintre Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz skt AM3 si Procesor Intel Core i5 2500K 3.30GHz box. Dau funda!

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Da este o diferenta extrem de mare.Intel core i5 2500K Sandy Bridge arata ca are 3.30 GHz dar in realitate urca la 4.7 GHz.AMD Phenom II X4 965 BE este si el destul de bun dar nu se compara cu intelul. Daca ai buget relativ mic cumperi AMD daca ai un buget relativ mediu cumperi Intel.Intel merge pe tehnologia de 32 nanometri, iar AMD merge pe 45 nanometri (cu cati sunt mai putini cu atat mai bine).Eu personal imi cumpar Intel i5 2500k Sandy Bridge pentru ca am un buget relativ mare.

| ShNySnYGer a răspuns:

Nu e nici o diferenta aproape merca si numele sunt diferente. FUNDA?