| Cornel320 a întrebat:

Care procesor este mai bun:un AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3. 40GHz pe 4 nuclee sau un Intel Core i3 2120 3. 30GHz pe 2 nuclee?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu as merge pe i3. is aproximativ identice ca si putere, dar Intel consuma mai putin, si e si mult mai rece, acel amd se incinge mult mai mult.

| ursnadrei a răspuns:

Cel pe 4 nuclee LOL

| Elektro a răspuns (pentru ursnadrei):

La tine ce inseamna LOL, din curiozitate?

| spaghetty a răspuns:

Procesoarele AMD sunt de rahat, alea Intel sunt mult mai bune
Alege ala Intel

| VanHelsinG007 a răspuns:

Intel.daca nu te-ai convins intra pe pcgarage si iti spun ei care e mai bun

| Ady_5089 a răspuns:

Aceste doua procesoare sunt cam egale, undeori x4 fiind mai bun fata de i3 si invers. Eu as opta pentru X4 deoarece poate fi marita usor frecventa si are 4 nuclee( in viitor cam toate jocurile vor cere macar 4 nuclee) deci eu as alege x4. Dar cu toate acestea X4 consuma mai mult si se incalzeste mai tare fata de i3. Alegerea este a ta!