| Seby80 a întrebat:

Este diferenta mare(vizibila) dintre Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz skt AM3 si Procesor Intel Core i5 2500K 3.30GHz box.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

20-30 % pentru Intel, dar nu se justifica pretul aproape dublu!

7 răspunsuri:
| adrian_4038 a răspuns:

Cum adica vizibila? ca marime? sunt amandoua la fel./ poate te referi la cat de bune sunt eu cred ca mare dif nu e da un pic mai bun e amd-ul funda daca am ajutat mersi

| Seby80 explică (pentru adrian_4038):

Vizibila ca viteza, in jocuri, cum preia imaginile de la placa video, vreau detalii..., dupa aia funda, daca dai detalii, primesti funda pe merit!

| Merishoor a răspuns:

Eu zic Intel Core i5 pentru rapiditatea calculatorului si a performanta jocurilor

| Seby80 explică (pentru Merishoor):

Dar se simte tare? diferenta? in jocuri, instal, programe, etc?

| adrian_4038 a răspuns (pentru Seby80):

Ma eu am acasa vreo 20 de procesoareb si printre care si cele doua enumerate de tine si iti spun clar ca amd e mai rapid un pic in fifa 2012 amd mg perfect iar intelu mg un pic mai greu mai in reluare daca ma intelegi. celputin asa e la pc mew.

| Seby80 explică (pentru adrian_4038):

Ce spui tu aici, mai mult face treaba face placa video. Intelegi? Intel nu va ramane niciodata mai in reluare decat AMD...

| Merishoor a răspuns (pentru Seby80):

Iti zic eu am fost la un magazin de tester de jocuri si de programe si folosea numai Intel este foarte bun pentru performanta daca vrei parerea mea ramane parerea mea dar tiam spun cei mai bun