| Generation22 a întrebat:

Salut TpU! Cine imi da o poza cu un Socket 775 sa vad cam cum arate P.S am si eu o intrebare :
- Socketul inseamna toata placa de baza adica de exemplu daca vreau sa iau un procesor pentru Socket 1155 si eu am Socket 775 trebuie sa schimb intreaga placa de baza sau ce schimb dati-mi o poza ca sa ma lamuresc va rog frumos mult de tot dau FUNDA promit!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Socketul este locul unde se introduce procesorul.
http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_775

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Daca scriai "socket 775"pe net gaseai o gramada de poze.

| Generation22 explică (pentru Salontanul):

Stiu ca gaseam dar daca scriam de exemplu la google imagini imi dadea cu toata placa de baza si de aia nu ma lamurea cu nimic googelu-l. oricum mersi mult mam lamurit uite-ti funda promisawinking