| Generation22 a întrebat:

Sall! Daca vreau sa schimb socketul din 775 in 1155 trebuie sa schimb toata placa de baza si daca da cam cat ar costa

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Procesorul evident, n-o sa mearga. iar daca ai rami ddr3, harddisk pe sata si placa video pe pci-express, o sa se potriveasca.

| Generation22 explică (pentru Zangetsu):

Am rami ddr2...

| Zangetsu a răspuns (pentru Generation22):

Sorry, nu exista placi de baza cu socket 1155 si ddr2.

| Xao20 a răspuns:

Da trebuie sa iei alta placa de baza uite aici cateva modele http://www.emag.ro/......sc/last/f2

| Generation22 explică (pentru Xao20):

Si vor merge piesele astea dupa Socket 775 pe socket 1155 adica rami si tot?