| Generation22 a întrebat:

Cine imi da si mie o poza cam cum arata un Socket ca eu am Socket 775 si vreau sa imi bag Socket 1155... dar nu stiu cum arata dati-mi o poza ceva ca eu credeam inainte ca trebuie sa schimb toata placa de baza laughing dau funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa iei o placa de baza care contine socketul 1155. Uite cum arata:
http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

| Generation22 explică (pentru Salontanul):

Aha...deci pana la orma trebuie sa schimb placa de baza nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Generation22):

Da.

3 răspunsuri:
| Moldoveanul a răspuns:

Salut. As vrea sa te anunt ca nu poti "schimba" socket-ul, deoarece este o parte integrata in placa de baza si nu o vei putea scoate.
Singura solutie este sa iti cumperi o alta placa de baza.