| Cristian1397 a întrebat:

cine poate sa ma ajute si pe mine cu problema asta? Laptop achizitionat nou de 4-5 zile windows 10 proaspat instalat hard disk-ul sta in continu 100 %. Nu mai stiu ce sa ii fac, si se misca greu rau. I7 7700hq 2. 8gbz, 8gb ram, gtx 1050 4 gb 128 bit, sshd1 tb.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Windows 10 este cunoscut ca fiind o problema pentru cei cu hdd-uri, sunt multe procese care au loc(superfetch, windows search ca de exemplu) iar hdd-ul este solicitat, eu am pus windows-ul pe ssd si nu mai am nicio problema. Daca ai slot m.2 iti recomand sa iti iei un ssd m.2, eu am unul de 120gb pentru windows, programe pe care le folosesc si 1-2 jocuri si isi face treaba, disk 0% constant.

2 răspunsuri:
| arthur007 a răspuns:

E SSHD sau HDD? SI cate rotatii pe minut are? (rpm)