| Andrey1223 a întrebat:

De ceva timp PC-ul meu se blocheaza si nu mai pot face absolut nimic sa isi revina. Decat un restart. (nu e de la placa video sau fps). Se blocheaza imaginea si sunetul!
Va Rog Ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| RăzvanSTO a răspuns:

Decât sa te chinui cu fel si fel de programe care uti vor ingreuna pc-u, mai degraba iti reinstalezi windows-ul

| Andrey1223 explică (pentru RăzvanSTO):

Numai ce am reinstalat windows-ul
de o saptamana

| XtremeCapitain a răspuns:

Apasa butonul cu simbol de windows de langa fn (stanga jos) si scrie acolo %temp%. din folderul temp sterge tot. apoi tot folosind butonul de windows cauta acolo notepad si deschide notepadul. in notepad scrie asa: mystring=(80000000) si salveaza pe desktop ca ram.vbe, cand apesi click dreapta pe chestia de pe desktop apasa deschidere sau open si ar trebui ca pc-ul tau sa mearga de 2 ori mai repede. apoi iti recomand programul Iobit Uninstaller pentru a dezinstala programee de care nu ai nevoie. de asemenea in dreapta jos a ecranului ar trebui sa ai o sageata cu varful in sus, click pe ea ca sa vezi programele care ruleaza fara permisiunea ta. click dreapta pe ele si opreste-le sau dezinstaleaza-le cu iobit uninstaller. urmeaza sfaturile mele si iti promit ca va merge mai bine. macar urmeaza-le pe primele doua, sunt cele mai folositoare. te rog da-mi funda

| XtremeCapitain a răspuns:

Apasa butonul cu simbol de windows de langa fn (stanga jos) si scrie acolo %temp%. din folderul temp sterge tot. apoi tot folosind butonul de windows cauta acolo notepad si deschide notepadul. in notepad scrie asa: mystring=(80000000) si salveaza pe desktop ca ram.vbe, cand apesi click dreapta pe chestia de pe desktop apasa deschidere sau open si ar trebui ca pc-ul tau sa mearga de 2 ori mai repede. apoi iti recomand programul Iobit Uninstaller pentru a dezinstala programee de care nu ai nevoie. de asemenea in dreapta jos a ecranului ar trebui sa ai o sageata cu varful in sus, click pe ea ca sa vezi programele care ruleaza fara permisiunea ta. click dreapta pe ele si opreste-le sau dezinstaleaza-le cu iobit uninstaller. urmeaza sfaturile mele si iti promit ca va merge mult mai bine. macar urmeaza-le pe primele doua, sunt cele mai folositoare