| Snk666 a întrebat:

De ceva timp Yahoo a schimbat unele lucruri, acum cand incerc sa intru pe Email-ul meu imi pune o intrebare "Care este unchiul tau favorit" la care eu trebuie sa raspund. nu stiu care a fost raspunsul meu la aceasta intrebare cand am facut contul de Messenger, pe acest cont de messenger aveam facut un cont de STEAM iar cand incerc sa intru pe STEAM imi cere STEAM GUARD, de obicei intram pe email si luam codul si puneam in casuta la STEAM, acum ca mi-am pierdut contul de email am pierdut si contul de STEAM si as vrea sa stiu daca pot schimba email-ul de la STEAM sa fie pe alt cont de messenger nu pe acel cont blocat

FUNDAAAAAA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbarea adresei de mail in contul tau de Steam este realizabila prin urmatorii pasi:
- Click dreapta pe iconita Steam in Tast bar windows si selectezi Settings sau apesi butonul Settings in meniul Steam. ('Preferences' la clientii Mac).
Da click pe Change contact email.
Introduci parola contului tau de Steam impreuna cu NOUL tau e-mail apoi dai Next.
Verifica NOUL mail si da clik pe link-ul trimis de echipa Steam Support. Sa nu inchizi fereastra de la Steam pe care ai deschis-o, cat timp verifici mail-ul. Daca nu ai primit e-mail-ul incearca sa cauti si in Spam la mail SAU incearca cu alt e-mail (gmail sau ce vrei). Te intorci la Steam dupa ce termini confirmarea si vezi pagina cu Success!
Fereastra din Steam acum ar trebui sa-ti arate ca s-a confirmat adresa de mail schimbata. Da-i Finish si ai rezolvat cazul.
Verifica in Setting din nou sa fii sigur ca adresa de mail a fost schimbata si s-au actualizat datele utilizatorului.
Daca in tot procedeul descris intalnesti vreo eroare, revino mai tarziu, deoarece serverul mai da chestii din astea din cand in cand.
Dovada verificarii mail-ului nou este ca in dreapta mail-ului vei avea in Meniul Steam un text mic ce scrie "Verified".
Noroc bun!

| Snk666 explică (pentru anonim_4396):

Nu intelegi, nu pot intra in cont.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Snk666):

Singura varianta este sa trimiti mail sa Relatii Clienti STEAM. Descrii in detaliu problemele intalnite si iti vor reseta sau debloca acest cont.

| pna a răspuns:

Http://vsh.ro/......essenger)/ incearca asta mie mi-a mers