| Iulian77 a întrebat:

De curand am instalat windows 7 ultimate pe laptopul baiatului meu dar m-am blocat la drivere si nu stiu ce drivere trebuie sa bag, laptopul fiind un HP. Mentionez ca nu am drivere si vreau sa le descarc de pe net.De exemplu cand incearca sa bage un joc ii scrie memorie video insuficienta. Ce pot face? HELP! FUNDAAAA.

Răspuns Câştigător
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_ro.php
Descarca aceasta aplicatie, ruleaz-o si va gasi automat ce drivere lipsesc apoi dublu clic pe ce lipseste, aplicatia le descarca pe cele mai compatibile.Sa-ti fie mai usor la instalare seteaza limba Romana.Bafta

2 răspunsuri:
| TheNexus a răspuns:

Depinde ce componente are. De exemplu daca laptopul are placa video de la AMD cauta pe google AMD drivers, alege modelul, instaleaza-le si apoi sa dea un restart.