| Razvan_Neta_1998 a întrebat:

De curand am reinstalat windows 7 32 bit presupun ca detaliile tehnice nu sunt importante. Totul a decurs perfect pana cand am deschis un program spre exemplu computer sau internet explorer. Imi aparea o chestie cu svchost si imi cerea permisiunea. Azi am instalat GTA San Andreas (sunt innebunit dupa jucul asta) si cand sa il deschid nu aparea nimic. Am mai incercat odata si am luat crash. Tot asa si cu Red Orchestra.
Tin sa precizez ca GTA imi mergea perfect inainte de reinstalare.
Puteti sa imi spuneti in primul rand de ce imi cere permisiunea svchost sa deschida orice aplicatie si poate alte sfaturi. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Svchost iti cere permisia pentru ca lanseaza o aplicatie care are nevoie de rolul de administrator pentru a executa anumite operatii pe sistemul de operare.

Incearca sa lansezi aplicatia ca administrator (ai acolo o optiune in right click Run "As Administrator").

Incearc-o si revino cu status-ul.

| Razvan_Neta_1998 explică (pentru cristimihailov):

Multumesc pentru ca mi-ai spus de svchost. Dar imi fac griji pentru ca inainte nu imi aparea. Si in legatura cu jocurile alea doua am deschis in zeci de moduri si tot nu a mers. Cred ca ar trebui sa caut alt windows

| cristimihailov a răspuns (pentru Razvan_Neta_1998):

Vezi ca nu prea ai zeci de moduri. Modul administrator inseamna sa rulezi cu drepturi de administrator.