| Steve9999 a întrebat:

Cat de bun este Laptop Gaming HP Pavilion 15-ec0017nq cu procesor AMD Ryzen™ 7 3750H pana la 4.00 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti Max-Q 6GB, Free DOS, Black vreau păreri si sugestii, as vrea sa incep sa programez pentru ca voi merge la liceu dar as vrea sa fie si bun la jocuri?

Răspuns Câştigător
| StefanDrg a răspuns:

Nu recomand procesoarele AMD. Se încălzesc foarte tare la jocuri. Au probleme cu sistemul de răcire. Cauta ceva asemănător dar cu procesor Intel. Un I7 ar fi perfect

| Steve9999 explică (pentru StefanDrg):

Bine multumesc dar era la o oferta pe eMAG de la 4600 la 3400 si ma gândeam ca ar fi perfect deoarece il urmăream de mai de mult timp...stiu ca nu are procesor destul de bunsad

| Steve9999 explică (pentru StefanDrg):

Dar acest Laptop Gaming HP Pavilion 15-dk0039nq cu procesor Intel Core i5-9300H pana la 4.10 GHz, 15.6", Full HD, IPS, 8GB, 512GB SSD, Nvidia GeForce GTX 1050 3GB, Free DOS, Black cu i5 3200 ron nu caut ceva foarte acum deoarece nu am nevoie de ceva chiar incredibil

| Steve9999 explică (pentru StefanDrg):

Ce zici de un Lenovo cu i7? Laptop Gaming Lenovo Ideapad L340-15IRH cu procesor Intel® Core™ i7-9750H pana la 4.50 GHz Coffee Lake, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB, Free DOS, Granite Black...scuze ca ti am scris multe mesajehappy

| StefanDrg a răspuns (pentru Steve9999):

E foarte bun

5 răspunsuri:
| Daz01 a răspuns:

Prima variantă de laptop o văd ca viind cea mai bună. Și procesorul i7 se încinge (am eu). Deci cea mai bună configurație este ryzen 7 și gtx 1660ti (dacă ai găsi ceva cu rtx 2060 ar fi și mai bine).