| RigBYSuperCSM a întrebat:

ma joc multe jocuri, cs go, gta IV, Dota 2, MC, Gta 5. etc. Dar am foarte mare lag, de exemplu la cs go, am undeva la 40, 50 de fps-uri! La gta IV, am undeva la 20, 30! Iar la gta 5 il tin doar de forma, pentru ca daca ma joc 10 minute imi da kick, din cauza lag-ului! Dar nu stiu de la ce e!
Configuratia pc-ului meu este:
Intel Core i3 M350 2.26 ghz.
2 GB Ram
ATI Mobility Radeon HD 5000 Series!

Vreau sa-mi spuneti, ce ar trebui sa-mi schimb pentru a nu mai avea lag? Nu vreau sa aud de memorie ram, doar de placa video sau procesor, una dintre ele, eu m-am gandit sa-mi iau un Nvidia Geforce Gtx 750 TI, dar pot sa-mi iau placa si sa-mi mearga tot cu lag, de asta va intreb pe voi, ce ar trebui sa schimb? Placa video, sau procesorul?

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Trebuie schimbat procesorul, un i3 6100 ar fi foarte ok, iar ca placa gtx 950 ar fi foarte ok, si trebuie minim 4 gb, recomandat ar fi 8

| RigBYSuperCSM explică (pentru AlexDFY):

Stiu si eu cu ce piese trebuie schimbate cele vechi. laughing
nu stiu ce sa schimb prima data. ce e mai important ca sa nu mai am lag. ca dupa o perioada voi schimba si celelalte!

| AlexDFY a răspuns (pentru RigBYSuperCSM):

Trebuie schimbate toate, daca schimbi doar o piese, celelalte find foarte slabe, nu o sa aiba prea mare efect.