| RigBYSuperCSM a întrebat:

Hei TPU, am lag la foarte multe jocuri, de exemplu:
CS:GO, GTA IV, GTA V, AGAR.IO. Si as dori sa-mi schimb placa video, dar nu stiu sigur daca lagul este de la placa video, si imi este frica sa mi-o schimb, si sa am lag in continuare.
Configurarea Pc-ului meu este:
Intel Core i3 m350 2.27 ghz
2 GB RAM
ATI Mobility radeon HD 5000 SERIES!
Vreau sa imi spuneti ce ar trebui sa imi schimb, sa nu mai am lag, si sa-mi spuneti si o recomandare pentru ce ar trebui sa imi schimb.

Răspuns Câştigător
| Anonymous412 a răspuns:

Placa video este buna....jocurile ti se misca in lag din cauza ram-ului.
CS:GO are minim 4gb ram daca imi amintesc bine
Iar GTA V are 8gb ram minim
Pe GTA IV sunt 2gb ram minim, dar trebuie sa ai toate setarile pe low, si chiar si asa se va misca putin nasol.
Trebuie sa vezi cate sloturi ai (pentru placute ram), si daca ai 2, incearca sa cumperi 2 placute de cate 4gb, dar vezi daca sunt compatibile.

| RigBYSuperCSM explică (pentru Anonymous412):

Dar, crezi ca ar trebui sa-mi schimb si procesorul?

| Anonymous412 a răspuns (pentru RigBYSuperCSM):

Nu.

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Mai puneti inca 2 sau 4gb ram!

| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

Ramiii sunt prea putini pentru gta v iti prebuie minim 4 etc iti sugerez sa iti bagi 8 ram si o placa video nVIDIA te ajuta mult in jocuri dar ai driverele facute? la el? daca nu lasa-mi un raspuns pentru a te ajuta cu un link catra driver

| RigBYSuperCSM explică (pentru Burcea_Valentin_1999):

Sincer, nu stiu daca le am.