| Andreifirework2 a întrebat:

Salut TPU, ma puteti ajuta? Se inchide platforma de jocuri, cum pot salva jocul ca nu e atat de populara si am luat un joc si am bagat 60 euro. Am citit asta.

SUNSETTING THE BETHESDA.NET LAUNCHER & MIGRATING TO STEAM
bethesda-to-steam
We're saying goodbye to the Bethesda.net Launcher this year. Starting in April you'll be able to migrate your games and Wallet to your Steam account.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai citi ai vedea ca iti zice ca din Aprilie o sa iti poti transfera salvarea si jocul pe steam. Fara sa dai nimic in plus.

| Andreifirework2 explică (pentru Wr3nch):

Am citit m-a ajutat aia de pe steam la comunitate. ce mi-ai spus mie mi-a dat un link ca imi transfer jocul pe contul de steam dar cum fac asta? mi-a dat dar nu mi-a explicat cum fac asta cum imi transfer? sau prin aprilie imi pot transfera nu acum sau cand.

| Wr3nch a răspuns (pentru Andreifirework2):

Doar din aprilie poti. Momentan doar esti anunțat ca se va inchide launcherul bethesda.

| Andromeda2022 a răspuns:

Se inchide jocul posibil

| Andreifirework2 explică:

Nu stiu am dat 300-400 lei nu stiu. si acum pla se inchide nici nu imi zice cum sa transfer nimic. mi-l baga jocul pe steam sau ce pla mea.