| Skullz a întrebat:

Mi-am luat un nou ventilator pentru unitate, de ala care raceste pc-ul. E de 3 ori mai mare ca cel initial, si de la 38 grade celsius, acum am 6 grade celsius. O fi de bine? Avantaje, dezavantaje?

2 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

6 grade celsius?:O E o temperatura incredibil de mica pentru un pc si foarte greu de atins. Nu e absolut niciun dezavantaj, coponentele ruland la temperatura mai mica isi pot mari si durata de functionare. Avand o temperatura asa mica poti face si overclock.
Dar unde ai tu astea 6 grade? pe procesor? cipsetul placii de baza? din cate am inteles e un ventilator de carcasathinking

| Skullz explică (pentru DuDDy24):

Da, 6 grade celsius, si e un ventilator destul de mare, are grosimea de aproximativ 7 cm, si un diamentru de aproximativ 25cm, zic ca e destul de bun.