| maario a întrebat:

Salut, am un pc la care dupa o ora de mers i se blocheaza procesoru la 100 % la asa ramane pana cand ii dau restart. Initial am crezut ca nu l mai raceste ventilatorul cum trebuie asa ca i am mai pus un ventilator dar tot asa face. Exista rezolvare sau e pe duca...

12 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Asa patesc si eu, cred ca se rezolva problema daca reinstalezi win.

| maario explică (pentru ombladon):

Am reinstalat windows u de 100 de ori ...degeaba

| suffarstar a răspuns:

Curata pc de praf,da jos coolerul, racitorul, cumpara niste pasta de procesor, da-o jos pe cea veche cu un tifon umed si aplica pasta noua, cu atentie. Uita-te pe youtube ca sunt destule tutoriale.
De cand face asa? Ai schimbat vreo piesa la pc?

| maario explică (pentru suffarstar):

De curatat l am curatat de 10 ori pentru aceasta problema, am schimbat si pasta de 2 ori. si referitor la schimbate am mai adaugat niste rami

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, intra in task manager si vezi ce procese ai si ce determina procesorul sa urce asa de mult, posibil vreun program, si antivirus? dai o scanare, eventual, dezinstaleaza programul cu pricina sau instaleaza win din nou, have fun

| maario explică (pentru Sorinutsu):

Nu e nici una din astea ...probabil sa fie ceva tehnic

| Sorinutsu a răspuns:

Hmm, fara ram-ul adaugat mergea?, incearca scoti ram-ul ce l-ai bagat si zi mi daca mai face asa

| crisss27 a răspuns:

Ce procesor este?

| maario explică (pentru crisss27):

Intel nu stiu de care ...de 3 ghz

| crisss27 a răspuns (pentru maario):

Procesorul este bun nu ar trebui sa faca fite.

| ombladon a răspuns (pentru crisss27):

Procesorul nu face probleme in momentul utilizarii, doar ca merge un timp, apoi cu toate programele inchise ramane blocat in full load, si nu isi revine pana nu dai restart pa pc.

| maario explică (pentru ombladon):

Exact asa cum zici tu!