| Camper32 a întrebat:

nu stiu ce categorie sa pun intrebarea dar o sa o spun simplu: Cum pun pe desktop o imagine sa arate bine, pentru ca pun imaginii cu rezolutia monitorului dar arata pixelat? DAU FUNDA.

3 răspunsuri:
| Vaicedilema a răspuns:

Sa ai grija cum faci rost de acea imagine daca este de pe internet cu manevra copy paste este posibil ca acel site sa aiba protectie impotriva acestui lucru.
Un alt lucru ar putea fi daca ai setarile date peste cap la monitor. Posibil in tabul de wallpper.

| BetoGaming a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> Screen Resolution ( sau ceva de genu ) iei rezultia de la monitor, te duci in paint setezi acolo rezolutia ecranului, dupa aceea paste la poza in paint, o faci exact cat arata alb dupa aceea, save si o pui ca imagine de fundal ( ai grija ca la unele poze sa-r putea sa inceapa sa fie neclare )

| Camper32 explică (pentru BetoGaming):

Cum setez rezolutia ecranului in paint?