| Bogdan323 a întrebat:

Procesorul Intel Pentium G4560 este compatibil cu placa de baza Asus H110M-K?
Ori trebuie sa îi fac update de Bios?

Răspuns Câştigător
| ValentinNC a răspuns:

Da, este compatibil, numai ca trebuie sa faci update la Bios. Am un i5 7400 pe aceasta placa de baza. Se descurca foarte bine.

| Bogdan323 explică (pentru ValentinNC):

Și cum fac update?
Am înțeles dintr-un video că pot să fac direct din Bios

| ValentinNC a răspuns (pentru Bogdan323):

Pentru a face update la placa de baza trebuie sa montezi pe ea un skylake (gen a 6 a) intri in bios si ii dai update. Nu merge sa faci update cu kabylake (gen a7 a). Ai grija atunci cand faci update la bios sa nu cada curentul sau ceva de genul. Daca accidental se inchide, se strica placa de baza si trebuie sa mergi la un service sa iti rescrie Bios-ul. si costa aproximativ cat pretul ei ca si noua)

| Bogdan323 explică (pentru ValentinNC):

Ok mulțumesc!