| Stefan123x a întrebat:

Am o placa video Asus H110M-R/C/Si, tocmai ce am cumparat-o, urmeaza sa imi cumpar un procesor pentium G4560, insa dupa cum am auzit trebuie update la bios pentru acest procesor. E posibil ca updateul la bios sa fie pe CD-ul primit cu placa de baza, sau acolo sunt doar driverele?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti, ori faci rost de un procesor compatibil cu versiunea ta de BIOS, ori o duci la un service de pc si iti fac ei update acolo.

Era mai bine sa ceri un update de bios la ultima versiune de unde ai cumparat placa de baza si scapai mai ieftin.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu gasesti acolo update-ul de bios. Il iei de pe site-ul placii de baza, il pui pe un stick si dai update din bios.

| Stefan123x explică (pentru Intruder19):

Ok, pai si merge sa accesez biosul fara procesor? Chiar nu am de unde sa iau unul din gen 6 si de asemenea nu vreau sa cumpar unul din gen 6

| Intruder19 a răspuns (pentru Stefan123x):

Nu poti, ori faci rost de un procesor compatibil cu versiunea ta de BIOS, ori o duci la un service de pc si iti fac ei update acolo.

Era mai bine sa ceri un update de bios la ultima versiune de unde ai cumparat placa de baza si scapai mai ieftin.

| marian37 a răspuns:

Tu ai o placa de baza, nu videohappy care suporta doar procesoare din generatia a 6-a. Pentru a recunoaste g4560, un procesor din gen. a 7-a trebuie luat un procesor compatibil(adica unul din gen. 6) si facut update de bios.

| Stefan123x explică (pentru marian37):

Placa de baza** Greaseala mea.