| Drami a întrebat:

Recent am achizitionat un Samsung galaxy s7.Pana acum nu am avut probleme cu el, dar cu o zi in urma ma uitam la videoclipuri pe Youtube si ecranul s-a blocat efectiv.Nu am mai putut face nimic, videoclipul a ramas blocat pe ecran si nu mai puteam sa apas pe nimic, nu mergea nici butonul de home si nici cel de restart.L-a reparat la un specialist si acum a facut asta din nou.

Ce as putea sa fac?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

De unde l-ai luat? Era nou din magazin? Dacă da, atunci puteai sa îl duci la garanție și sa îți dea altul pentru ca e clar ca e defect de mai mult timp mai ales dacă l-ai dus la service și nu l-a rezolvat. Dacă l-ai luat de la cineva, atunci persoana respectiva l-a vândut tocmai pentru ca era stricat și a vrut sa scape de el. Sau poate s-a stricat in timp ce era la tine, oricum e mai puțin probabil. Tot ce poți sa faci e sa îl duci la alt service, cred ca găsești multe in orașul tău și sa încerce sa îl repare altcineva, de reparat cred ca merge, chit ca trebuie sa ii înlocuiești vreo componenta sau doar sa ii dea o resetare.

| Drami explică (pentru Bondarel99):

Da,telefonul este achizitionat dintr-un magazin autorizat si am garantie 3 ani.Dar acum problema s-a rezolvat.

1 răspuns: