| djdjdj a întrebat:

Detin un Samsung galaxy a71 si cand apas de 2 ori pe ecran se aprinde ecranul, ei bine cum pot sa scot acest lucru? Vreau sa se aprinda ecranul doar cand apas butonul, nu la atingere, deseori mi se aprinde in buzunar si imi intra pe tot felul de lucruri.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dețin și eu același telefon. Nu știu ce nu îți place pentru ca eu folosesc această funcție de 2 ani. În fine. Uite cum dezactivezi

Setări - caracteristici avansate - mișcări si gesturi - at. de doua ori pentru a porni ecranul și atinge de 2x pentru a opri ecranul.

Apoi această funcție este utila ( mie) ca sa nu se strice butonul power. Eu pentru asta folosesc mai mult. Iar ca sa nu se mai deschidă nu știu ce aplicații, setează și tu un model pentru deblocare si protecția împotriva atingerilor accidentale.

| djdjdj explică (pentru anonim_4396):

Nu functioneaza mereu acea protectie, era cat pe ce sa se apeleze la urgenta asa din buzunar de aceea si vreau sa dezactivez asta, nu gaseam de unde se poate dezactiva, mersi