| Paunescu_Alex_1999 a întrebat:

recent mi-am cumparat un laptop HP elitebook are urmatoarele specificatii

Intel core i5-6200U CPU 8GB memorie ram 64 bit am o placa video Intel HD graphics 520, vreau sa mentionez ca laptopul este nou.

As dori sa imi spuneti si in cate fps-uri merg jocurile si pe ce setari, multumesc. Dau funda.
( sa imi spuneti voi ce jocuri ruleaza si cate fps-uri si pe ce setari, gen... medium high epic.)

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut!
Tine cont ca laptopul nu are placa video dedicata si nu este conceput pentru jocuri.
Te poti astepta la :
GTA 5 -> 30 fps ( cele mai slabe setari ) + intreaga franciza
COD Ghosts -> 20 fps ( cele mai slabe setari ) + restul francizei pana la Ghosts
Battlefield I -> 20 fps ( cele mai slabe setari ) + restul francizei
Fornite -> Nu stiu exact performanta la care poate ajunge, dar poti avea 30+ cu setari ceva mai slabe
NFS ( pana la Rivals )
AC ( pana la Black Flag )
Watchdogs I
JC 1 si 2
Tom Clancy ( jocurile mai vechi )
Far cry 1, 2, 3
Tomb Raider ( 2013 )
Saint Row ( intreaga serie )
Bioshock ( intreaga serie )

CSGO -> 100+ Low
Overwatch
TF2
Dota/LoL/WoW
Mafia II 50+
Sleeping Dogs -> 30+

Poti juca tot ce este mai vechi de 2014 pe setari destul de decente. Nu te astepta la 60 fps pe o rezolutie de FHD.