| AndreiTrifan a întrebat:

stiu ca am o întrebare prosteasca dar vreau sa fiu sigur! Monitorul trebuie sa fie compatibil cu procesoru si cu placa de baza? Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MistahMihai a răspuns:

Salutare,

Nu are legatura cu pocesorul. Cat despre placa de baza, depinde ce tip de conector ai la monitor. Daca ai HDMI, si placa video nu are un port HDMI, va trebui sa iti iei un adaptor HDMI-VGA. Este valabil si invers, daca monitorul are VGA, iar pe placa de baza ai doar HDMI, iti va trebui un adaptor VGA-HDMI.

1 răspuns:
| emayperritos a răspuns:

Nu nu trebuie sa fie compatibil. Monitorul doar ruleaza ce spune procesorul.