| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un pc dar nu stiu care dintre cele doua ma puteti ajuta? Prima varianta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1951404/ (aici e cumva bottleneck? Daca da recomandati-mi cea mai buna placa video la care sa nu fie bottleneck) A doua varianta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1951484/
Puteti verifica va rog frumos componentele la ambele PC-uri sa vedeti daca sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Toate wishlisturile sunt compatibile intre ele.
2 Consumul la urmatoarelela acelea sunt undeva la 390W-400W in Full Load.
Iar aceea Sursa care ai pus-o no sa tina un GTX 950 in sus, un GTX 750 TI tine.

3 Ambele variante o sa iti mearga era mai bun acela de la Gigabyte fata de Asus.
Latimea de Banda este de 256 (poti creste detaliile in jocuri foarte mult) facand acest lucru sa poti juca chiar si ultimile titluri aparute chiar si peste 2-3 ani fara probleme.

4 Am facut un wishlist cu un sistem de Gaming Decent la acest pret calitate:
Poti sa te uiti sa vezi asa ca exemplu daca vrei sa combini ceva sau sa ei un anumit produs si sa il cumperi este aproximativ la fel.
Am ales Asus poate iti place firma Asus.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1951684/

Iar daca stii de Pcgarage stii si de codul de reducere care mai scade putin pretul: 4VEKY45T

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mersi! Si da imi place firma Asus.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.
Am incercat sa ma incadrez intr-un anumit buget vazut din wishlisturile tale cu o racire Buna un sistem sa duca jocurile foarte bine fara probleme si sa mearga fara probleme chiar si la Overclock (OC).

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-ma am gresit primul wishlist uitati-l aici: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1951559/

| H5K a răspuns:

Pentru un i3 e prea mult acel cooler, crede-ma. Acel i3 vine cu un cooler stock, nu este procesor OC si va fi foarte Ok cu acel cooler stock, pentru OC ai nevoie de un procesor varianta "K" si placa de baza Z170, nu H170. Sper ca te-am ajutat si poate te-am scutit de niste bani in plus, pentru cooler de 3-4 milioane cat costa ala. Si sursa e prea mare, te asigur ca orice sursa 550W-600W cu certificare 80+ Bronze duce acel pc. O zii buna.

| SSH21 a răspuns:

Am si eu un cod de reducere pe PCGarage. KMNJ4EMY
Bafta!