| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

Vreau sa cumpar o unitate de pe eMAG si zice la procesor ca este i5 3470 si o frecventa nominala de 3200 mhz
Are 4gb ram ddr3 si vreau sa mai bag inca 4 gb daca o voi lua
intrebarea mea este
Am gasit un ram de 4gb pe eMAG si are o frecvența de 1600 de mhz se potriveste cu celalalt, trebuie sa fie la fel ramii sau nu are importanta?

Răspuns Câştigător
| Driver1998 a răspuns:

Preferabil da, aceeasi firma si aceeasi frecventa. Daca au producatori diferiti pot fi diferente in functionare si nu se pot ajuta reciproc la procesare de 100%. Fundita?

2 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Dragă Lucian, calculatoarele pe care le gasesti erau bune acum multi ani. Spune-ne cati bani ai sa-ti gasesc alt pc mai bun.

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru marian37):

Pai intre 1000 si 1300 lei