| catalino200 a întrebat:

Vreau sa instalez windows 8 folosind virtual box dar problema este ca, fac toti pasi(in virtual box pana sa incep instalarea windowsului) si imi ramane ecranul negru si sigla de la windows in mijloc(Acel cub format din 4 patrate albastre).Ce sa-i fac, nu mi se incarca cerculetul ala (mi-a aparut odata pana sa incep instalarea da l-am inchis ca am avut treaba iar acum cand dau cateodatami da o eroare )nu imi apare cerculetul acum si mi-a ramas si 10 minute asa dupa ce am inchis virtual box pentru ca nu pornea.Am incercat cu mai multe versiuni de windows 8 (toate win imi merg da 8 nu).Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| Bardea_Dragos_1997 a răspuns:

Instaleaza windows 8 profesional! merge perfect eu tocmai sunt pe el! ruleaza foarte rapid se instaleaza repede si tine mult! este unul din cele mai bune windowsuri pe care le-am folosit!

| catalino200 explică (pentru Bardea_Dragos_1997):

Eu vreau sa-l instalez intai in virtual box ca sa vad daca imi place, dar problema, dupa cum ti-am spus mai sus imi apare direct ecranul negru(a doua interfata deschisa de la virtual box) cu stema de la windows 8 si nu se incarca deloc.
PS:am descarcat si windows 8 professional si la fel nu pot sa-l instalez in virtual box.Imi recomanzi alt program virtual?

| Sorin_Ciocioc_1986 a răspuns:

Ciocioc viorel