| AndreiGeorge00334 a întrebat:

vreau sa stiu ce imi trebuie la pc ca sa mearga mai bine la jocuri!
Am urmatoarele componente:
-Procesor: un i5 750
-Placa video: XFX Radeon 4800
-Ram : 8 GB
-Si un HarDisk de 1TB.

Ce ar trebuie reinoit ca sa am o performata mai buna la gaming?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ce NU este nevoie sa fie inlocuit :
- Memoria e suficienta
- Harddisk -> Nu este cazul.

Problema in cazul tau ar fi procesorul si placa video.
Jocurile au nevoie de placa video mai mult decat de procesor. As sugera sa imbunatatesti placa video.

| AndreiGeorge00334 explică (pentru PainTech):

Recomanda-mi o placa video in jur la 900 lei!

| AndreiGeorge00334 explică (pentru PainTech):

Eu vreau sa ma joc Fornite in 150 fps constats sau mai putine dar sa mearga decent cu setarile pe epic.
Astept link de la o placa video sau spune-mi numele placi!

| AndreiGeorge00334 explică (pentru AndreiGeorge00334):

Constant*

| PainTech a răspuns:

Bugetul nu este suficient pentru o performanta de peste 150 fps.
Pot garanta totusi: https://imgur.com/1CPy1xv

Cea mai buna placa sub pretul de 900 lei ( cel putin teoretic, conform benchmark ) ar fi Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5 : https://www.emag.ro/......D823Y7BBM/

*Daca nu ai incredere in companie si doresti ceva mai cunoscut, pentru inca 100 de lei poti avea Placa video Gigabyte GeForce® GTX 1050 Ti OC WINDFORCE.

| AndreiGeorge00334 explică (pentru PainTech):

GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5 ai idee cum merge fornite cu setarile pe high?

| AndreiGeorge00334 explică:

Vreau niste componente bune caci nu bag de o mie de ori bani in pc...