| CristiEND a întrebat:

vreau si eu sa-mi raspunda la aceasta intrebare niste baieti cu o experienta foarte mare in Metin2.
Vreau sa-mi fac niste seturi pe un privat, si as dori un tutorial sau ceva. Sa fie bonusuri impotriva shaman/ninja/warr/sura - colier/papuci/scut/coif/bratara. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| abNb a răspuns:

Colier:
Max PV
Max aparare 2 maini
Max aparare sabie
Max aparare pumnal

Papuci:
Max pv
Max aparare sabie
Max aparare 2 maini
Max aparare pumnal

Scut:
Imun necunostinta
Max semiom
Max int/str/ dex depinde ce esti

Coif:
Max rezistenta magie
Max semiom
celelalte nu mai conteaza

Bratara:
Max pv
Max semiom
Max magie

De preferat, papuci sa fie cizme de piele, deoarece au sageti de la ei.
Asta e set universal, nu vei lua aproape nimic de la sura war saman si ninja pe lame. Singurul caracter cu care vei avea probleme e ninja arc, dar il pui repede pe jos si l-ai facut zob.

FUNDA?

| WarGaming a răspuns:

Contra war : pe bonusuri 6/7 tare importriva war si aparare impotriva war
contra shamy: 6/7 tare impotriva shamy si aparare impotriva shamy
si tot asa la fiecare rasa

pe bonusurile normale sa pui ceva semi-om ceva critica ceva tare impotriva 2 maini sau evantai sau etc
sper ca te-am ajutat

| CristiEND explică:

Eu ma gandeam sa-mi dati seturi.
Warior : aparare cu sabia, aparare doua maini si la fiecare rasa in parte. Daca ma intelegeti?

| alexfesty a răspuns:

Pai sa o luam pe rand. Bratara: semi-om, critica, rezitenta magie.
Papuci, colier: semi-om, critica, aparare cu 2 maini, aparare sabie, aparare evantai, clopot, pumnale, sageti.
Scut: semi-om. Dar iti dai seama ca pentru colier si papuci iti trebuie sa ai un noroc imens sa iti pice toate bonusurile.