| RecKinul a întrebat:

Salut tuturor. De ceva vreme am o problema cu Windows 7 care merge bine pana in momentul cand incep sa ma conectez la internet. Dupa ce ma conectez Windowsul se blocheaza si nu-si mai revine nici dupa ce-l deconectez fortat scotand modemul USB de internet. CPU si/sau memoria RAM nu sint 100% folosite in acel moment. In Task Manager am observat un lucru: in momentul cand ma conectez la net un proces svchost.exe incepe sa-si mareasca memoria RAM pe care o utilizeaza de la cca 70mb la peste 1giga.

Răspuns Câştigător
| XtremeDemon a răspuns:

Pai ai o gramada de programe ex. yahoo facebook youtube google etc aceste nu sunt programe dar au anumite programe care se descarca automat si ati iau informati din pc... acum sunt de ex Yahoo masanger facebook. browsere. incearca sa-ti dzinstalezi toate programele inutile toate tolboarulie etc.

| RecKinul explică (pentru XtremeDemon):

Multumesc pentru sfat. Am dezinstalat cateva programe dar nu s-a rezolvat problema decat dapa ce am intrat Task Manager si am dezactivat doua servicii, Windows Update si Remote Desktop Configuration. Probabil doar unul din ele i-mi bloca PC-ul cand ma conectam la net. Nu voi mai putea face update dar deocamdata sunt multumit ca pot folosi netul.

3 răspunsuri:
| Valy800 a răspuns:

Deci fi atent aici dai ctrl alt si delete impreuna si iti apare windows task manager(trebuie sa ai browserul activat) dai la google crom sau opera sau ce ai tu dai click dreapta pe el si iti da go to proces dupa acea du tuce la proces na acolo o sati arate chestia sa zicem ca exemplu crome o sati arate chrome.exe dai iar click dreapta pe el si dai pe set proriti la high dai yes si gata dar nu dai nici odata pe realtime cati virusezi compu

| RecKinul explică (pentru Valy800):

Multumesc pentru sfat. Am dezinstalat cateva programe dar nu s-a rezolvat problema decat dapa ce am intrat Task Manager si am dezactivat doua servicii, Windows Update si Remote Desktop Configuration. Probabil doar unul din ele i-mi bloca PC-ul cand ma conectam la net. Nu voi mai putea face update dar deocamdata sunt multumit ca pot folosi netul. Varianta sugerata de tine nu a dat rode.