| luciano_7735 a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare daca puteti sa imi raspundeti.
Am o placa video in pc care este exact la fel ca unui coleg lui imi merg jocurile ff bine fara lag, iar mie ca draq de ex cs care nu iti trebuie multa memori. Puteti va rog sa imi raspundeti.Nu stiu exact poate nu am drivele.
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Da asa e, poate nu ai driverele. daca se pricepe mai bine ca tine cheama-l sa te ajute.
Daca ai placa video ATI/AMD cauti driverele aici: http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx
Daca ai placa video in Nvidia, cauti driverele aici: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

| Magnifico a răspuns:

Poate nu este neaparat de la placa video (insa ar trebui sa verifici care-i treaba cu driverele si sa ti le instalezi daca nu le ai) insa poate el are un procesor mai bun, sta mai bine la capitolul Ram ca nu doar placa video conteaza.Sau poate pur si simplu lui ii merge mai bine deoarece are un windows mai bun (poate al tau e virusat sau iti merge mai greu ca lui).

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si procesoarele le aveti la fel? Rami i aveti la fel? Vezi la asta nu te-ai gandit! Sa fie poate de la drivere daca stii numele placi video caut-o pe net asta ar fi problema.Bafta!

| Graff a răspuns:

Poate el are procesorul si celelalte componente mai performante