| Mironel a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine:
Acuma 2 zile meam schimbat placa de baza de la pc si meam reintalat windows xp.
imi merg toate drivele placa baza video etc. Dar la placa de sunet nu imi merg adica intalez drivele imi apare sa dau volumu mai tare si mai incer dar nu mi se aude in boxe.
(Dau funda la raspunsul care ma poate ajuta)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Verifică mufa în care ai pus boxele, să fie cea verde nu cea albastră sau roz. Dacă nici așa nu merge înseamnă ca e gata placa de sunet.De regulă asta se întâmplă în timpul unui montaj neconform cu standardele de asamblare(cu mâinile libere, și zgârind accidental placa de bază prin montaj ne conform).Nu e tregadie că poți pune una pe pci.Nu te costă mai mult de 30 ron una.Succes

| sNukki a răspuns (pentru DeyCj):

Sau se poate sa aiba windows-ul instalat de 2 ori in pc.

| DeyCj a răspuns (pentru sNukki):

Nu.Chiar de ai instalat doua windows-uri în pc tot nu are treabă una cu alta.E drept că nu se recomandă asta că se cam..bat cap în cap dar în cazuri speciale poți face asta.