| flapjak a întrebat:

Salutare,am o problema cu pc-ul meu am o placa de baza gigabyte care suporta un porocesor Intel core 2 duo si fsb 1066, eu am achizitionat un alt procesor tot Intel core 2 duo, dar acesta are fsb de 1333, si vreau sa stiu ce sa intampla cu placa de baza daca il pun,sau cum as putea mari fsb placi de baza, va multumesc pentru intelegere.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca placa ta suporta procesoare cu fsb de maxim 1066 nu poti pune un procesor cu un fsb mai mare pentru ca nu o sa il recunoasca si nu booteaza. De intamplat nu se intampla nimic, doar ca nu porneste si nici nu poti mari tu fsb-ul placii de baza.