| irinel1992 a întrebat:

Am si eu o unitate fujitsu Siemens p5916 pe socket lga 775, are procesor Intel e2160 1.8 ghz si as vreau sa-i fac un upgrade sa-i schimb procesorul cu unul tot din gama E mai exact un core 2 duo. Dar nu prea am gasit mai pe nicaieri listele cu procesoare compatibile. Ma poate ajuta cineva? Placa de baza este d2314-a3. Si as mai avea inca o intrebare. Daca placa de baza suporta fsb maxim 1066, ce se intampla daca ii pun procesor cu fsb de 1333 mhz? Astept raspunsurile voastre!

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Procesoarele pe Socket LGA 775 nu se mai fabrica. Daca vrei sa-l schimbi, ai posibilitatea de a-ti lua unul second hand: (ceva de genul http://pdmedia.ro/componente-pc/procesoare?product_id=709 ) -> mai gasesti si pe okazii.