| Alex9310 a întrebat:

Am un laptop Asus cu un procesor i7-5500u de 3.0 GHz, 12GB Ram, si o placa video geForce GTX 950M, nedumerirea mea ar fi de ce merge sacadat daca dau rezolutia mare la FIFA 16? Daca rezolutia e minima chiar daca detaliile sunt la high ruleaza bine jocul dar nu imi place cum se vede. Este depasit laptopul meu pentru FIFA 16? Care ar fi cauza si care ar fi rezolvarea? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Vezi sa te asiguri ca ai ultimele drivere la gpu ge pe geforce.com si ca jocul ruleaza cu placa video dedicata.

| Alex9310 explică (pentru sltlp):

Un update la driver si totul pare ok! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Logic ca nu este depasit pentru Fifa 16.
E super ciudat. esti sigur ca ai acele specificatii? Nu e ceva laptop chinezesc? laughing Poate sa fie de la windows. Reinstaleaza-l. Altceva ma gandesc ca poate nu iti citeste/nu e instalata placa video dedicata. dar si atunci ar trebui sa mearga cat de cat cu placa integrata.

| Alex9310 explică (pentru FlorinCiokan):

Sunt sigur ca, aceleasi sunt specificatiile care le am scris mai sus. Dar exista probabilitatea sa mearga asa din cauza marimii display. ului? 17'' sa mearga mai greu decat 15''?