| Robert1414 a întrebat:

Salutare! In prezent am pe calculator o placuta de ram hyperx de 8gb la 2400mhz, dar am gasit o oferta buna si as vrea sa mai adaug inca 3 placute de 8 gb, de la o alta firma si cu 2666mhz.Se poate realiza acest lucru?

1 răspuns:
| Auraaaaaaaasssssssss a răspuns:

Salut ca sa îți funcționeze PC ul in quad channel trebuie sa fie toate la aceași frecvență, cel mai bine le schimbi pe toate poate găsești un deal bun pe net, nu prea contează firma, dar vezi daca suporta placa ta de baza 32gb RAM și mai ales daca suporta aceea frecventa