| Olivian007 a întrebat:

Salutare lume. Am si eu o problema, am pc destul de bun...
Am aceste configuratii la el:
-4GB rami
-Placa video integrata de 1, 7 GB
-Procesor : Intel(R) Celeron(R) CPU G1610 @ 2, 60 GHz(2CPUs), `2.6 GHz

Si am o problema. Cand joc minecraft am undeva la 30-40 FPS. Adica totusi, imi merge Call of Duty Modern Warfare 3( cu setarii minime) undeva la 50-55-60 FPS ...Are 13-15 GB si totusi. minecraft-ul are 500-600 MB..Deci ce as putea face?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E bun de batut cuie. In el, cu el, chiar nu conteaza. Nu ai "aceste configuratii" ci ai "aceasta configuratie". Greu cu limba romana...
CoDMW e optimizat foarte bine si se bucura de suportul placii video din plin, pe cind prostia aia de Minecraft e mai cpu-intensive, iar procesorul tau e cam palid. Palid rau.

| Olivian007 explică (pentru KodrutZ):

Ok, stii ce? Ma asteptam la un raspuns ca al tau... Pentru ca traim in Romania, deci ceaw :*

| KodrutZ a răspuns (pentru Olivian007):

Adevarul e acelasi peste tot, sa stii.

| sorin579 a răspuns:

Daca ai un pc bun... Ia un FPS booster.
Uita-te in setari la placa video si la joc.
Verifica temperaturile.
Curata pe dinauntru unitatea.