| Stefan927 a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie de un raspuns urgent, daca imi dau reinstall la windows, jocurile de pe steam si epic games, vor ramane salvate salvarile jocurilor sau?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Unele jocuri pastreaza automat progresul/fisierele cu salvarea jocurilor in cloud, astfel incat poti avea salvarile jocurilor. Acest lucru nu cred ca e adevarat pentru toate jocurile totusi.
https://partner.steamgames.com/doc/features/cloud

Poti vedea care sunt jocurile respective daca urmaresti pasii de aici:
https://gaming.stackexchange.com/......team-cloud

| AjutoameniipeTPU a răspuns:

Jocurile de pe steam si epic games le vei avea in cont acolo salvate in librarie deoarece le ai cumparat. Insa daca resetezi calculatorul, jocurile instalate pe el vor fi sterse si va trebuie sa instalezi de pe epic games / steam jocurile din nou.

| Stefan927 explică (pentru AjutoameniipeTPU):

Ok, si acele salvarii ale jocuriilor, vor ramane salvate?

| AjutoameniipeTPU a răspuns (pentru Stefan927):

Nu, nu vor ramane salvate.