| oldschool207 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema: Deci inainte sa imi iau un iPhone 4S aveam un Nokia cu lanterna si mereu imi zicea niciun serviciu la cartela Orange, acum cand am iPhone 4S tot asa imi face odata la 1 zi imi zice Cautare... sau Niciun Serviciu. De ce? Ce as putea face?
P.S.: Cartela a fost schimbata acum o luma pentru ca cea veche numai mergea nu o mai citea niciun telefon era prea veche.

3 răspunsuri:
| Cr1st1ii a răspuns:

Este posibi ca si cartela cea noua sa fie deteriorata. vinovat poate fi telefonul noika care ft posibil nu face contact 100% cu cartela.

| oldschool207 explică (pentru Cr1st1ii):

Poi asa imi face si la Nokia si la iPhone

| zzoni45 a răspuns:

Probabil ai cipul cartei are ceva. Eu zic sa te duci la un reprezentant Orange