| ozzyyy a întrebat:

am si eu o problema.am o cartela de orange de cateva luni. iar ieri dintr-odata nu am mai putut sa o folosesc.totul a fost bine pana ieri la amiaza.am trimis sms-uri. a mers totul bine pana am incercat sa sun pe cineva si vad ca nu mai merge.am crezut ca e din cauza retelei. apoi am sunat de pe alta cartela si a mers.nu era nicio problema. apoi dupa vreo jumatate de ora am bagat cartela mea in alte telefoane.nu mergea de niciun fel.nici semnal nu primeam. iar pe un telefon nokia, cand aveam bagata cartela imi aparea un lacat gri sus. si nu inteleg de ce.desi aveam credit pe ea.si nu puteam nici da nimic si nici primi.va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Achilles_1666 a răspuns:

Eu am patit-o de 2 ori intr-un an...asa dintr-o data iti pierzi semnalul si nu mai e buna, trebuie sa mergi la un magazin Orange si iti va da alta cartela tot cu numarul care l-ai avut si cu tot cu credit, etc...

4 răspunsuri:
| together4ever a răspuns:

Suna la serviciul clienti
În calitate de abonat Orange, apeleazã
numãrul scurt 411 de la telefonul tãu mobil sau
021 203 30 30 si urmeazã instructiunile.

| ZeePinkStar a răspuns:

Bună :] Poate ți se demagnetizează. și eu am mai pățit așa. Am cartela de 5 ani și mi s-a întâmplat de 2 ori. Du-te la Orange și le spui și îți dă alta cu același număr, credit, tot :]

| bogdan_7896 a răspuns:

Du-te la Orange si zi-le ca ti-ai pierdut cartela si iti vor da alta, trebuuie doar sa le zice nr de telefon al cartelei si iti vor da una cu acelasi nr, aceleasi contacte, exact cum era inainte

| Oaki a răspuns:

Cumpara alta cartela!