| Ionut12437 a întrebat:

Salut,mi-am luat un telefon iphone x de pe flip deblocat si nu imi recunoaste cartela Orange, cand ma suna cineva nu imi apare ca sunt sunat si cand sunt cu cartela in telefon imi apare niciun serviciu, ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie decodat telefonul daca este codat in Vodafone nu va merge decat in Vodafone, sau daca este de la digi doar in digi

Bula
| Bula a răspuns:

Da-i cautare manuala la retele.
Daca nu merge, du telefonul si cartela la un magazin Orange.