| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am un asa zis "monstru" de PC cu procesor Intel Core i5 placa video nVidia GT 520 de 1Gb, 4Gb RAM si W7 ultimate pe care ma joc jocuri care ar trebui sa-mi mearga cu grafica la Very High dar abia daca imi merg la LOW.Prietenul meu are un PC mult mai slab decat al meu cu o placa video de 512 mb si ii merg jocuri mai bine ca la mine. De ex lui ii merge Skyrim la Ultra si mie abia daca imi merge la LOW si windowedsad care e problema? este de la windows?

4 răspunsuri:
| CapitanulEvident a răspuns:

Aaa pai placa aia video nu e nici cum "monstru". In schimb ai dreptate, skyrim ar trebuie sa mearga macar la medium... Poate ai o versiune proasta a unui crack, eventual cauta un update la jocul respectiv.

| Kalimdor99 a răspuns:

Pc-ul tau nu e deloc monstru, este cel mult mediocru.

| AzazelRO a răspuns:

Este facut update la placa video?
Incearca Driver Genius pentru update la ultima versiune de driver

| CheyTack a răspuns (pentru AzazelRO):

Am facut si update tot degeaba sad