| RonaldSebastian123 a întrebat:

Cum au merge jocurile pe o astfel de configuratie la PC?
Intel pentium Dual core CPU e5200 2.50GHZ
overclock-at la 2. 99GHZ.
Asus Nvidia geforce gt440 1gb.
2gb ram ddr2 800MHz.

Astept raspunsuri!

Funda+Vot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce jocuri... De exemplu, eu am o configuratie aproximativ la fel cu a ta si imi merge BF3 cu 30-40 fps cu toate pe Low. Jocuri gen Call of Duty (oricare) imi merg cu 50-60 fps la maxim, deci nu ar trebui sa-ti faci probleme pentru jocuri, cel putin pentru urmatorul an.

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Placa video este bunisoara... undeva pe la mijloc, dar te trage in jos procesorul care este vechi. Si mai adauga inca 2 gb ram ..cam 4 gb e minimul in ziua de azi sa-ti ruleze jocurile si aplicatiile fluent.

| Shooter a răspuns:

Pai depinde de cerintele jocurilor...nu poti juca orice pe ce configuratie ai tu.