| serau999 a întrebat:

De ce mereu cand incerc sa deschid orice joc intervine mereu cate o eroare? De exemplu, acum am incercat sa deschid Age of Empires 2, si uitati: http://i.imgur.com/LiFUcLI.png Eroare... Recent am pus windows 8.1 pe el, dar asa imi facea si la windows 7, dar la XP nu avea nimic. Am un Laptop Asus cu 2GB Ram, Procesor Intel Celeron 1, 20GHz 1.50GHz (nu inteleg asta. Se aduna?), si placa video (integrata cred) nVidia SiS mirage 3 graphics (128mb sau 256, idk). Stie cineva?

2 răspunsuri:
| SergioRamos4 a răspuns:

1 la mana windows 8.1 nu este bun de nimic eu ti-as recomanda sa iti bagi windows 7 inapoi
2 la mana verifica sa vezi daca ai instalat driver la placa video

| lucianromanu a răspuns:

E ceva in legatura cu placa video probabil placa ta video nu suporta unele jocuri