| mariuscrazy09 a întrebat:

Sal TPU am o problema la reinstalarea windowsului cand vreau sa-l instalez imi apare Launch Startup Repair start windows normally ii dau startup repair imi repara si nu pot reusi sa-l instalez plz funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Atunci singura modalitate e sa faci un stik bootabil cu windows. Iti trebuie o imagine ISO si rufus:
http://rufus.akeo.ie/? locale=ro_RO
si un Windows 7:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza-l prin bootare si ai sa-l poti instala fara probleme. Intri in BIOS la meniul de boot si setezi ordinea de bootare. (1-CD. 2-HDD) Save and Exit.
Bagi DVD-ul, Restart si o sa-ti apara o propozitie "press any key..."apesi orice tasta si va incepe instalarea Windows-ului.

| mariuscrazy09 explică (pentru horia2012):

Deci astea le stiu nu-i problema da cand apas orice tasta sa-mi ia windiows de pe cd mil ia si cand isi ia fisierile si atunci apare chestia cu startup repair

| horia2012 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Nu recunoaste anumite fisiere de pe CD. Fa rost de un CD cu XP si instaleaza-l. Nu trebuie sa-l folosesti, (nu instalezi absolut nimic, drivere, programe...) instalezi numai sistemul, dupa care treci din nou la W7, eventual un alt Windows.

| mariuscrazy09 explică (pentru horia2012):

Am toatate windowsurile si tot la fel nu mi le ia

| mariuscrazy09 explică (pentru horia2012):

Ok mersi am sa incerc si asa mai astept raspunri si dupa care iti dau funda

| horia2012 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

OK. Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Atunci singura modalitate e sa faci un stik bootabil cu windows. Iti trebuie o imagine ISO si rufus:
http://rufus.akeo.ie/? locale=ro_RO
si un Windows 7:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html

| stlucian a răspuns:

Intra in safe mode si vezi de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se instaleaza asa un windows. Bagi cd-ul cu win in unitatea dvd si apoi restartezi calculatorul.Cand e pe ecran negru iti va aparea scris undeva "boot attapi from cd". Atunci apesi orice tasta. Si o sa-ti apara sa instalezi windows-ul. Daca reinstalezi windows-ul stergi partitia "C".Ai informatii la fiecare pas facut.