| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare tuturor, as dori sa imi spune-ti si mie care este cel mai bun windows pentru jocuri, deoarece eu am windows 8 64 bit si unele jocuri nu imi merg prea bine, de exemplu fifa 2013 si x-men origins wolverine, tin sa precizez ca am laptop Asus x55a, l-am achizitionat acum 2 zile, in primele 2 zile mergeau binisor jocurile acum merg mai greu. uitati ce proprietati are pc:
-4 gb ram
-Intel Celeron Dual-Core b830 1.80 ghz
-64 bit operating system
-placa video 1 gb

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu e pentru jocuri laptopul asta! Cu 2.000 de lei iti luai unul cu o placa video cu memorie dedicata! Tu ai placa video integrata in placa de baza si... cum ai vrea sa mearga? Incearca cu un windows 7 pe 32 BIT dar ...placa video o sa te trage inapoi.
Asta luai cu banii aia
http://www.kauf.ro/......X.076.html

| AndreyAndrey91 explică (pentru neluL):

Mane nu am cumparat pc-ul cu banii, am avut puncte la abonament pe Vodafone si de acolo l-am luat

| neluL a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Aha! Moka big grin Incearca cu windows 7 pe 32 bit.

| DDCC a răspuns:

Salut!
Pentru jocuri aș zice Windows Xp, că nu ia din resurse atât ca 7. Performanța la jocuri o poți mări cu Game Booster> http://www.iobit.com/gamebooster.php
Acum verifică mereu cerinţele de sistem.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru DDCC):

Multe din jocurile noi nu ruleaza pe windows XP. Ca de ex Hitman Absolution sau Sniper V2.

| Cool_Andy_1990 a răspuns:

Hey si eu am avut un laptop cu CPU :1.80 GHZ i-am facut overclock la 1.85 si de mers e ok dar cel mai bun windows eu iti recomand XP ...deoarece are interfata usoara, si nu solicita atat de mult laptopul tau ...fiindca un WINDOWS 7 cere un procesor de 1.30 cam asa dar un Win 8 il solicita mult si asa e cam urat asa ca incearca un XP si ar trebui sa mearga mai bine deoarece daca ai cum sa te uiti la CPU USAGE :o sa iti arate cat la suta e uzat sau rulat procesorul atuncea pe moment deci sper ca ti-am fost de folos!

| Andrei1997 a răspuns:

Ar fi windows 7 home premium cel mai bun pentru jocuri.In comparatie cu windows 7 ultimate, home premium este mai bun pentru jocuri.
Bafta!