| AnonymusulCuNumarAnonym a întrebat:

SalutareAs vrea sa stiu daca un server (computer de fapt) conectat la o retea directa prin cablu(fara router) si cu multi GB ram ar putea sa tina mai multe Masini Virtuale pe el cu, fiecare cu IP-uri diferite dar sa poate sa tina servere de acelasi fel pe aceleasi porturi? Daca nu, inseamna ca ar trebui sa cumpar pentru fiecare server un pc si propria ei conexiune la internet? Va multumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea greu ce incerci tu sa faci, de fapt nu greu, ci complicat, pentru servere de cs, metin si etc, masini virtuale, trebuie server dedicat/pc extrem de bun ca sa poti face ceea ce vrei tu, te blochezi in configurari aiurea si tot asa ai mult de lucru, am mai citit ce nu stiam pana acum, pe niste forumuri specializate pe asa ceva, si ei spun ca trebuie 3-4 placi de retea, sau masini virtuale, dar sa suporte pc-ul asa ceva, nu doar sa ai GB de ram multi iti trebuie, ci procesor potent si toate cele.

| AnonymusulCuNumarAnonym explică (pentru anonim_4396):

Ok,sa zicem ca as avea un Dedicat de convenabil pentru a avea mai multe servere pe el si intrebarea este daca pot avea fiecare VM(Masina Virtuala) cate un IP unic si pe acele masini sa rulez servere in acelasi timp pe aceleasi porturi(cum ar fi 80(pe 2), 7777(pe 3), 21(pe 5), etc).Am tot cautat pe net dar nu gasesc raspunsul, sau n-am cautat destul de bine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonymusulCuNumarAnonym):

Https://www.extreamcs.com/......66453.html
Poate te ajuta... stiu ce vrei tu, insa nu stiu de la cine ai net, nu-s ce ip-uri iti da voie ei, si multe alte detalii, care eu nu le stiu, si nici nu vreau sa ma complic, pot aparea multe baricade la configurare si etc...