| X3RO a întrebat:

Am conectate la router 2 cabluri pentru internet. Fiecare pentru un pc. La unul dintre ele am primit notificare ca nu am conexiune si acum nu am internet deloc. As vrea sa stiu de la ce poate fi atata timp cat pe celalalt pc imi merge netul,asa ca de la router nu cred ca are cum sa fie si la amandoua am acea iconita ca pc-ul este conectat prin cablu, deci cablurile cred ca sunt ok.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil nu functioneaza porturile din ruter nu sunt activate toate doar unul, trebuie sa suni firma de cablu sa i rogi sa activeze ei toate celelalte mufe, acum foloseste-l numai prin mufa care merge adica cu un singur cablu nu cu două.

| X3RO explică (pentru CristiDinBucuresti):

Se pot dezactiva asa fara motiv? Folosesc cablurile de cam 3 luni deja si nu am avut probleme pana acum

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru X3RO):

Poate tu ai dezactivat ceva fara sa i ti dai seama si din cauza asta nu mai merge, scoate ruterul din priza si baga l din nou după cateva minute 5 minute, si vezi poate i si revine.

| X3RO explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am incercat sa ii dau restart, nu merge. Nu am facut nimic la cablu. O sa sun astazi la firma sa vad daca pot rezolva.